Oslaďte si život vitamíny

Nákupy

Kdo zná bylinky, ví, že již naši předkové vyznávali rčení „Před heřmánkem smekni, před bezem klekni.“ Co to znamená? Již z použití obou známých bylinek naše babičky věděly, jaká je mocná síla heřmánku i naklíčeno „obyčejného bezu“. Ale černý bez právě není žádným obyčejným keřem. To, že se snadno sám rozmnožuje, poznali již i majitelé zahrad, kde se jim opakovaně objevuje. Za pár let se po zahradě objevují další nálety. Mají to na svědomí ptáci, kteří zobají semínka bezinek a zbytek přenášejí trusem, který vylučují. A keříku stačí málo, aby zakořenil. Jeho pěstování je jednoduché, roste defacto sám, nepotřebuje žádné zalévání ani přihnojování, živí ho sama matka příroda. Dokonce panuje taková pověra, že kdo zničí tento keř, postihne ho neštěstí. Naši předci uznávali černý bez jako symbol života, proto ono rčení –   k l e k n i …. 

květ bezový

Z voňavých květů černého bezu se vyrábí vynikající zdravá bezinková šťáva Nakliceno. Dopřejte dětem zdravý produkt namísto sladkých chemicky upravovaných limonád. Na trhu jsou k mání bezové sirupy z jižní Moravy, které neobsahují žádný bílý rafinovaný cukr, ale k oslazení je použitý kvalitní pravý třtinový cukr. Nenajdete v nich žádnou chemii. Navíc je vyráběn macerováním květů ve studeně vodě, tudíž v sirupu zůstávají zachovány všechny léčivé látky, které jen květy obsahují. Výroba výtečného sirupu je tím pádem velmi šetrná. Podávejte ho dětem naředěný při horečkách a při nachlazení i z důvodu prevence. Posiluje totiž tolik žádoucí imunitu.  

bezové pití

Můžete ho používat v každém ročním období. Doporučujeme k osvěžení v létě, kdy ho zřeďte v pramenité čisté vodě, nalijte do skleněného džbánu, přidejte snítku máty či meduňky a zdravé pití nabídněte dětem. Nejen, že skvěle chutná a osvěží, ale i báječně vypadá. Můžete přidat i na slabá kolečka nakrájený bio citron.

Nádherné barvy, čerstvá chuť!