Jak se efektivně zbavit kruhů a váčků pod očima

Krása

Chladivý přírodní balzám – oči, které natékají vlivem přetížení a únavy, jsou dnes velmi častým jevem ve společnosti. Řada lidí trpí spánkovým deficitem, je přepracovaná, a nedostatek regenerace se vždy projeví na periferních tělesných tkáních, jako jsou vlasy, nehty a pokožka. Nateklé oči jsou jen známkou očistného procesu, kdy tělo nedokáže zpracovat hromadící se toxiny a ukládá je mimo jiné i formou otoku. V tomto případě pomáhá osvědčený přírodní recept. Salátová okurka nakrájená na plátky nebo odvar z heřmánku nasáklý v kosmetickém tamponu. Okurka navíc z hlediska čínské medicíny organismus ochlazuje, a proto působí blahodárně i na oteklou kůži.

hvězdička v oku

Dva sáčky černého čaje – docela obyčejný sypaný čaj v papírových sáčcích rovněž zabírá na kruhy a pytle pod očima. Namočte je na chvíli ve vroucí vodě, aby se příliš nevyluhovaly, ale jen namočily, a po jejich vychladnutí je na čtvrt hodiny položte na inkriminované místo, nejlépe vleže. Tuto proceduru provádějte zhruba třikrát za den několik dnů za sebou, druhý nebo třetí den by měl již být výsledek viditelný.

Důležitá je prevence

Ženské kráse rozhodně neprospívá pláč před spaním, slzy obsahují sůl a ta jak známo zadržuje vodu, ráno budete mít oblast pod očima výrazně napuchlou. Snažte se vyvarovat navečer emočním situacím, i těm veselým, které slzy do očí vhání.

Paradoxně i nedostatečný pitný režim způsobuje spíše kruhy pod očima, než aby vás na těchto místech odvodnil. Těsně před spaním si však více tekutiny raději odpusťte, to pak vede k přetížení ledvin v průběhu spánku.
rudé oko

Nezdravé jsou také příliš těžké večeře, tučná a kořeněná jídla krátce před usnutím, stejně tak alkoholické nápoje. Sklenku piva nebo vína si raději dopřejte odpoledne a večer pijte už jen minerálku.

Dopřejte si vhodný pohyb – před spaním ulehejte rozpohybovaní, urychlíte proces proudění lymfy a tím pádem i odstraňování toxinů z těla. Ideálním pomocníkem jsou v tomto směru projížďky na kole a skákání na trampolíně.