Proč psi dělají psí kusy?

Zvířata

V drtivé většině případů se pes nudí. Má v sobě tolik nespotřebované energie, že se snaží ji nějakým způsobem vybít. Tak si hraje. To, co on považuje za hru, vy pak dlouze uklízíte. A nedej bože, pokud máte pejsky dva. Dva nudící se psi o samotě v jedno bytě. Tomu se říká zkušená demoliční četa v plné ráži.
hry se psem
Jak z toho ven? Psa okřiknout? Nebo dokonce zbít?
Ne, ne, ne. Nic z toho. Pes, který je sám doma si nevzpomene, že včera taky rozškubal polštář a za to dostal vynadáno. On si to neumí přiřadit. Jakkoli trestat psa, aniž by trest následoval ihned po prohřešku je nesmysl. Taktéž nemá smysl psovi při odchodu do práce říkat, že nesmí to a ono. Neporozumí tomu. Ani když mu dáte pamlsky tak si toto vaše chování nepřiřadí k tomu, co bude dělat za pár hodin. Pes si totiž moc nepamatuje. Jeho paměť se počítá na vteřiny. Ne na hodiny, dny a podobně.
Důvod proč psi dělají tyhle lumpárny je jednoduchý. Mají přebytek energie. Víc než nadávky, pochvaly nebo uplácení pamlskama na psa bude fungovat, když místo krátké procházky psa pořádně proženete. Buď si s ním běžte zaběhat. Pořádný kus cesty zkuste uběhnout. Pokud sami neběháte prodlužte tu cestu ještě do další pořádný kus a normálně se sním procházejte. Unavte ho, Vytáhněte z něho tu jeho energii. Zničte ho. Ať ho bolí nohy, ať je pořádně unavený.
cvičení psa
Jsem si jistý, že druhý den, přijdete z práce do bytu, který bude ve stejném stavu, v jakém jste jej ráno opustili. Vás bude radostně vítat váš pejsek, protože se bude těšit na další dlouhou procházku nebo proběhnutí.
Procházky nejsou jediným lékem na lumpárny vašeho pejska. Lékem jsou všemožné aktivity, které s ním budete chtít dělat. Můžete jezdit na kole a on se vyběhá vedle vás. Můžete jít na cvičiště a něco ho naučit, můžete s ním v parku házet frisbie. Nebo se přidejte k dalším chovatelům aktivních pejsků. Aktivit je spousta. Canicross, frisbie, obedience (poslušnost), a další. Je to jedno co budete dělat. Neděláte to přece pro sebe. Děláte to pro svého pejska.