Zdraví a zvíře

Zvířata

Máte doma nějaké zvířátko? Dneska je už opravdu mnoho rodin a jedinců, kteří žijí s nějakým zvířetem. Já musím říct, že podle mého názoru je soužití se zvířetem opravdu výhodné pro člověka a taky jeho zdraví. Kdysi jsem četla, že soužití se zvířaty snižuje riziko alergií a dalších nemocí, protože je logické, že zvířata mají na sobě různé bakterie, úplně odlišné než člověk. Takže se tyto bakterie vyměňují a tím pádem člověk má lepší imunitu. A já si myslím, že tohle je stoprocentní pravda. Protože já jsem vyrůstala na vesnici, kde jsme měli tolik zvířat a tolik druhů zvířat, že já osobně bych to ani nespočítala. Bylo toho opravdu strašně moc. Naproti tomu má druhá babička, která žije ve městě nemá ani jedno zvíře tečka A musím říct, že má každou chvíli nějaký ekzém. A sama mi řekla, že nesmí používat ani aviváž a obyčejné krémy.

Zvířata jsou úchvatná.

Ona používá krémy pouze dětské, a to ještě pouze z lékárny. Protože prý po každém krému anebo aviváži se osype. A nevím, proč jí lékaři řekl, že má slabou imunitu. A co si myslíte o tom vy? Myslíte si, že babička má stále ekzémy a má přecitlivělou kůži, že nemá zvíře? Já si myslím, že ano, i když ona si myslí že ne. Babička si myslí, že kdyby měla nějaké zvíře, tak se její zdravotní stav úplně zhorší.

Kočky jsou mazlivé.

Ona babička se totiž každého zvířete strašně moc štítí. Bojí se i pohladit psa nebo kočku. Přitom jí žádné takové zvíře nezpůsobilo žádný zdravotní problém. Takže si myslím, že ona by potřebovala nějak zlepšit imunitu. Jenomže ona nechce brát ani žádné léky. Ona se všeho bojí. Babička by nejraději žila ve sterilním prostředí To já ne. Nedokážu si představit, že bych si každý den nemohla sáhnout alespoň na zvíře a pořádně se s ním pomazlit. Protože zvířata mi dávají klid. A jsem ráda, že doma mám dvě kočky a jednoho psa. Opravdu za nic na světě bych tě nevyměnil a a nedala pryč.