Neobvyklé kosmetické procedury

Krása

Některé ženy jsou ochotny kvůli své vizáži podstoupit takové zákroky, nad nimiž by se pozastavil i drsný chlap.

Krémy s včelím jedem

Pleťové krémy s včelím jedem se staly před několika lety doslova hitem. Včelí jed totiž v přiměřeném množství působí jako stimulátor zpomaleného metabolismu a roztahuje cévy. Důsledky včelího bodnutí na lidský organismus popisoval ve svém díle již nejslavnější lékař starověku Hippokrates. Jistěže není třeba nechat se bodat včelou do tváře, pleť na krém s jedovatým výtažkem reaguje obdobně, tedy zvyšuje se tím prokrvení tkáně, která je pak více zásobena živinami a lépe se regeneruje.
lístečky na obličeji

Pleťová maska ze zlata

Velmi tenká fólie z tohoto vzácného kovu údajně nesmírně vyživuje pokožku, urychluje tvorbu kožního kolagenu a lépe kůži prokrvuje. Zlato se nanáší na podklad z kyseliny glutamové, samotný zlatý prášek na tváři pochopitelně účinkovat nebude. Jisté však je, že za takové ošetření pleti zaplatíte nehoráznou sumu.

Oheň ve vlasech

Oheň a vlasy, to nejde dohromady, kdo z vás již má podobnou zkušenost za sebou, potvrdí, jak se tento biologický materiál nepříjemně škvaří a zapáchá. V některých specializovaných kadeřnických salónech se však běžně provádí zastřihávání konečků vlasů nad plamenem hořící svíčky. Vlasy se zkroutí do tenkého pramínku a svíčka pak konečky dokonale oddělí. Vlasový porost se pak netřepí a zůstává déle v lepší kondici.
odličování pleti

Oheň na obličeji

Velmi populární záležitost v asijských zemích. Nejprve se speciální tkanina maceruje ve výtažku z léčivých rostlin, poté se přikládá na tvář a na závěr se zapálí a nechá zhruba minutu prohořívat. Prý je pak pokožka výrazně napnutá a téměř bez vrásek. Aplikaci je možné dokonce provést na jakoukoli část těla, kromě velmi citlivých míst, tedy ušních boltců, očí, nosu, rtů, genitálií a chodidel.

Léčba upírem

Podivná procedura, přesto v zahraničí docela obvyklá. Říká se jí „vampire facial“. Nejprve se člověku odebere krev, oddělí se na jednotlivé složky a ty potřebné se pak smíchají s přípravky, které se využívají v plastické chirurgii. Tato směs je pak znovu vpichována tenkými jehlami do kůže na obličeji, a to buď ultrazvukem, nebo laserem. Tento drsný způsob ošetření pleti prý podporuje tvorbu kolagenu a urychluje celkovou regeneraci a omlazení pokožky.