Sbalte se na dovolenou

Nákupy

Když někam cestuje, bereme si sebou základní věci, které budeme potřebovat na dobu, kterou jsme mimo domov. Pochopitelně záleží na tom, jakým způsobem cestujeme, na jak dlouhou dobu a co tam budeme dělat. Poletíme-li letadlem, jsme omezeni velikosti zavazadla, které nám do letadla odbaví. Pokud letíme jen turistickou třídou, musíme se někdy vejít se všemi věcmi i jen do příručního zavazadla. Takto létají tzv. baťůžkáři, protože je to pro ně levný způsob cestování a co na tom, že mají na týden dvě trička.

letadlo

Na dovolenou ale většinou letíme s možností vzít si sebou kufr a ten může vážit až 20 kg. Letíme-li na dovolenou k moři, kde potřebujeme jen plavky a boty do vody, je dvaceti kilové zavazadlo víc než dostačující.

Jiný problém nastává, pokud letíme do ciziny na poznávací dovolenou, kde budeme chodit po horách, začíná to být s obsahem kufru složitější. Kvalitní turistické boty, oblečení, ale třeba i turistické hůlky zaberou docela hodně místa. A co když letíme někam, kde bude zima a my vylétáváme z Čech uprostřed léta? To si nemůžete oblíknout zimní oblečení na sebe, abychom uvolnili místo v kufru. To už začínáme v kufru využívat každé místečko a učíme se hospodárně balit.

kufr

Někdy se nám do kufru musí vejít ještě i náš koníček. Takové fotoexpedice, to máte v kufru stativ a fotoaparáty s mnoha výměnnými objektivy.

Složitější to budou mít vášniví rybáři, i když i na ty výrobci myslí a nabízejí jim cestovní pruty https://www.mlsport.cz/cestovni-pruty/. A co teprve potápěči? Ti cestují i s neoprenem, potápěčskými ploutvemi, kyslíkovými přístroji a vše se musí nacpat do kufru nebo příručního zavazadla. Ať letíte k moři nebo za polární kruh, letadlo je nejrychlejší a nejbezpečnější způsob přepravy. Jen jsme omezení množstvím věcí, které si sebou můžeme do letadla vzít, a to jak objemem, tak i váhově.