Zařiďte si zelenou domácnost

Naše planeta potřebuje každého, kdo je ochoten ji šetřit. Možná si myslíte, že žít ekologicky je velice složité. Tak to ale není. Změna je snadná. Stačí totiž jen trochu přemýšlet během nákupů a udělat jen malé kroky, které povedou k velkým změnám. Jak u vás, tak v životním prostředí. Možností, jak udělat ze svého domu zelené a ekologické místo je spousta . Jak na to?
koření v dózičkách
Fungovat šetrněji můžete snad v každém ohledu a každém oboru. Na co se můžete soustředit?

  • Odpad (třídění a kompostování),
  • svícení, praní a umývání nádobí,
  • přírodní možnosti úklidu a kosmetiky a
  • cestování.

Nahradit, třídit a kompostovat

Základem je vyměnit vše plastové a jednorázové za materiály, které lze používat opakovaně. Místo igelitek si pořiďte látkovou tašku. Místo plastových sáčků na potraviny si zkuste sehnat látkové nebo síťku. Snažte se vyhazovat co nejméně do smíšeného odpadu. Recyklujte a využívejte bio popelnice.
dřevěné kolíčky

Zhasínat, zhasínat a zhasínat

Vaše peněženka vám poděkuje, pokud budete zhasínat vždy, když odcházíte z místnosti. Přes den zapomeňte na žaluzie a využijte denní světlo. Co se praní týká, pokuste se prát až ve chvíli, kdy budete mít plnou pračku, anebo využijte úsporných programů. Při čištění zubů vypínejte vodu a nádobí také myjte bez tekoucí vody.

Přírodní kosmetika je pro vás nejlepší

Přírodní je vždy dobré. Přírodní kosmetika je skvělá pro vaši pleť. A pro vaši domácnost zase přírodní čistící prostředky. K úklidu domácnosti vám stačí jen jedlá soda, citronová šťáva, sůl a ocet. Tedy suroviny, které máte nejspíš doma i teď. Navíc je to mnohem levnější.

Jezděte na kole a choďte pěšky

V případě, že nepotřebujete jet daleko, tak nejezděte. Využijte kolo nebo vlastní nohy. Bude to pro vás lepší z finanční i zdravotní stránky. Můžete tak snadno zhubnout, posílit tělo, být zdravější a ještě ušetřit spoustu peněz za benzín, naftu nebo jízdné.