Peří do ložnice rozhodně patří

Tradičním materiálem na výplně přikrývek a polštářů je bezesporu peří. Pak se ale zjistilo, že peří může být příčinou alergických reakcí a zhoršení dýchacích obtíží u některých astmatiků. V současné době je tento problém zcela odstraněn díky úpravě peří sterilizací. Ta probíhá při teplotě 130°C. Zničí se tak všechny nežádoucí látky a možné zárodky roztočů a plísní.

perove-polstare-luxus-50x70

  • Péřové polštáře mají jednu dokonalou vlastnost, díky které jsou velice oblíbené.
    • Dokážou se skvěle přizpůsobit tvaru hlavy i změnám, ke kterým dochází vlivem pohybu spáče.

Péřové výrobky lze prát doma

Nové technologie při zpracování peří umožňují praní v domácích podmínkách. Už není tedy nutné vozit péřové polštáře a péřové přikrývky do čistíren a prádelen. Na praní docela postačí použít větší bubnovou pračku, jejíž program nastavíte na 60°C. Jen je třeba volit vhodný prací prostředek.

  • Na trhu jsou v nabídce speciální prací prostředky na přikrývky a polštáře z prachového peří, které neobsahují enzymy.
  • Prací prostředek s enzymy by peří poškodil do té míry, že by ztratilo své izolační schopnosti.
    • K tomuto nežádoucímu efektu dochází především tím, že se díky enzymům odstraní z peří přirozená vrstva tuku.

Po vyprání je také vhodné sušení v bubnové sušičce. Doporučuje se přidat k praným peřovým produktům dva až tři tenisové míčky.

perova-prikryvka-premium-160x200

Celá sada je výhodnější z několika důvodů

Pokud uvažujete o nákupu těchto výrobků, pak je mnohem výhodnější zakoupit celý set, který obsahuje dva peřové polštáře a jednu peřovou přikrývku. Nejen, že tímto způsobem ušetříte finanční prostředky, ale také máte jistotu, že všechny součásti péřové sady budou spolu dokonale ladit. A to nejen v případě použitého vrchního textilního materiálu, ale i v případě náplně. Ta se totiž řeší hned několika možnými způsoby.

  • Jedná se o poměr mezi husím prachovým peřím a husím jemným peřím.