Termovize odhalí únik tepla

Podnikání

Abychom přesně odhalili únik tepla z domácnosti, tak je nejlepší si objednat společnost s termovizí, která funguje perfektně a odhalí vše potřebné.

Termovize odhalí únik tepla

Zateplení je základ

Nemovitosti mají různé konstrukční řešení, a proto z nich uniká různé množství tepelné energie, které potřebujeme co nejvíce udržet právě v dané nemovitosti, aby nám bylo doma teplo a zároveň jsme neprotopili zbytečně moc peněz. Velmi záleží na tepelných izolantech, protože pokud máte pouze cihlovou nemovitost, tak z ní právě uniká teplo velmi snadno. Abychom tomu zabránili, tak se na ni lepí polystyren a další izolanty, které úniku zamezí.

dům u vody

Jistě máte doma okna i dveře, na které si musíme také myslet. Poroto je nejlepší v případě pár desítek let starých oken zakoupit nová plastová, která už jsou technologicky mnohem pokročilejší, takže se řada z nich ani nemlží a jde krásně vidět ven i při velkém rozdílu teplot. Teplý vzduch tak rád cestuje směrem nahoru, kde je střecha, a proto se musíme věnovat i jí a použít třeba skelnou vatu. Taková činnost se dá zvládnout svépomocí, ale zabývá se jí i mnoho odborných firem.

Termovize

Než se pustíme do rekonstrukce a práci na zateplování, tak nejprve musíme zjistit, jak na tom nemovitost je a kudy energie unikají. Stačí nám k tomu pouze objednat si měření termokamerou, přičemž díky němu zjistíme přesné grafické znázornění. Celý přístroj je velmi chytrý, protože zobrazuje tepelné záření, jenž má každý předmět a v určité míře ho vysílá do okolí.

termovizní kamera

Velkou výhodou je přímé zobrazování záření, takže na rozdíl od jiných metod se vůbec nemusí na potřebná místa speciálním světlem působit. Tento objev přišel už poměrně delší dobu zpět, protože mu předcházelo zkoumání termografie, bez které by termovize rozhodně nefungovala. A proto se využívá u těchto kamer infračerveného záření, což umožňuje skvělou přesnost. Následně díky této technologii kamera vytváří obraz, na kterém je výsledek hezky na displeji zobrazen a dá se samozřejmě ukládat do zařízení, čímž získáme velmi kvalitní obrázky.