Rychlý, ale pečlivý úklid

Dům a zahrada

Ať už patříte mezi ty, kteří úklid milují, ale chcete si ho zpříjemnit, tak pro vás máme pár tipů. Můžete patřit i mezi ty, kteří úklid nemají rádi, ale ví, že je potřeba pravidelně uklízet, abyste nebydleli v „bordelu“.

 

Na úklid potřebujete určitě nějaké pomůcky. Základní je kbelík, hadr, vysavač, sprej na prach, čistící prostředek na podlahy a jiné věci, ke kterým se postupně dostaneme.
kýbl, koště a vysavač

 

Nejlepší je začít od vrchu, protože věci, které vám popadají na zem, poté setřete, nebo vyluxujete. Tím myslíme prach a jiné nečistoty, které se nachází na povrchu různých věcí.

 čistící prostředky

Začněte tedy tím, že si uklidíte všechny věci, které mají své místo jinde, než se momentálně nachází. Je tím myšleno například oblečení, nádobí atd. Oblečení si ukliďte do skříně nebo jej dejte do koše na prádlo. Nádobí dejte do myčky nebo jej rovnou umyjte ve dřezu, abyste pak měli méně práce.

Bude potřeba utřít dvakrát prach. Až tedy uklidíte všechny věci na své místo, tak utřete prach. Nezapomeňte otřít i výstavní kousky, které jsou takzvanými lapači prachu. K utření prachu použijte starou utěrku nebo hadr. Dále si jako pomocníka přiberte sprej, který je určený k utírání prachu. Až budete mít hotovo, tak si přiberte k ruce vysavač a vysajte. Nezapomeňte na sedačku či křesla. Pokud máte doma mazlíčky tak vyluxujte i jejich pelíšky a místa, na kterých odpočívají či spí.

Poté opět utřete prach. Tím, jak jste vyluxovali, tak se totiž v místnosti zvířil přebytečný prach.

Při úklidu je dobré mít otevřená okna a tím pořádně vyvětráte. A kousky prachu se dostanou oknem ven.

Nebudeme se tu zabývat mytím oken, protože ty stačí umýt jednou za 3 měsíce.

Až vyluxujete, tak si přiberte k ruce kýbl s teplou vodou, do které přidáte přípravek na mytí podlah či jar. Ten také poslouží místo prostředku na podlahy. Vytřete všude, kde je to možné.

Tento základní úklid by vám měl stačit k tomu, aby váš domov působil čistě.