Vousy – ano nebo ne?

Muži

Vousy v podvědomí většiny lidí patří hlavně ke stárnutí. I tak si je ale nechává narůst stále více mužů, kteří s bídou dosáhli dvacátého roku života. A co je k tomu vůbec vede? V tomto věku je to hlavně snaha vypadat daleko starší, než doopravdy jsou. Ovšem plnovousy se objevují stále častěji i u tvářích třicátníků a čtyřicátníku, kteří již nemusí nikomu dokazovat svou dospělost. Jedná se prostě o novou módu, která zaplavila mužský svět a jen tak něco ji neodplaví. Navíc pro mnoho žen jsou vousy na mužích velice přitažlivé, což je další důvod, proč se do holení mnozí pánové příliš nehrnout.
muž s plnovousem
Holení jako takové je navíc velká nuda, takže je logické, že velká část z nich se do toho prostě nehrne. Také je možné si při této aktivitě ublížit. Přeci jen, ne každý si pořídí pořádnou břitvu nebo holící strojek. Existují jedinci, kteří se několik let holí jedním a tím samým břitem, což samozřejmě občas vede k nějakému tomu šrámu. I tak však není moudré nechávat vousy růst jen tak bez žádných úprav. Několik málo týdnů to snad nevadí, ale pokud chlap nechá dlouhé měsíce své strniště růst bez jakéhokoliv zásahu, není to po vizuální stránce žádný zázrak. Proto je dobré alespoň dvakrát týdně vousy jemně zastřihnout, aby držely jakž takž tvar a vypadaly alespoň trochu k světu .
vysmátý vousáč

Hladká tvář

I přes mnohé výhody vousů existuje stále více mužů, kteří si je nikdy narůst nenechají. Některým nerostou ani v padesáti, jiným zase nesluší. Absence obličejového porostu navíc citelným způsobem omlazuje, což oceňují hlavně starší muži. Hladká tvář je také mnohem praktičtější, a to nejen při konzumaci nudlové polévky nebo špaget. Při líbání muži bez vousů své partnerky neškrábou, což samozřejmě dámy oceňují. Navíc z hladké tváře se dají daleko snadněji číst emoce. To samozřejmě může být pro muže poměrně nevýhodné, ale žít se s tím dá.