Pozor, ultrafialová barva přichází!

Vzorníky a označení barev Pantone používají grafici na celém světě, takže i vy můžete si můžete ultrafialovou sami vytvořit ve svém grafickém programu, její barevný kód je 18-3838 TCX. Hodnoty RGB si lehce najdete na internetu. Tato barva bude určitě důležitá pro grafiky a designery, ale ani móda se jí nevyhne.
fialové sako
Dramatická i hluboká
Zvolená barva má prý obecně symbolizovat dění ve společnosti. Je to barva dramaticky provokativní, která odráží originalitu, vize do budoucnosti, ovšem také třeba tajemství kosmu. Zároveň působí mysticky a probouzíkreativitu. Jako hlavní barvu do svého šatníku si jí asi nedovolí zařadit každý, spíše půjde o skutečné osobnosti, které mají osobitý, rázovitý styl a nebojí se pozornosti. Ale ani opatrnější a skromnější milovníci módy se jí nemusí bát. Ultrafialová si totiž rozumí se spoustou barevných odstínů a společně s nimi tak vytváří pokaždé jiný vzhled.
Fialová v šatníku
Fialová barva doplní a pozdvihne každou jinou barvu a přidá jí na tajemnosti. Se zlatou nebo jinými metalickými barvami se stává luxusní a oslnivou, navíc když zvolíme materiál jako je samet, vhodný do společnosti. Naopak se zelenou nebo šedou bude evokovat přírodní eleganci, nevtíravou a vkusnou. Můžeme vytvořit i jemné, harmonické směsi, které jsou nadčasové. S odstíny šedomodré, pudrově levandulové nebo lila, světle hnědo-žluté a slézové vytvoříme paletu kouřových a zamlžených odstínů.
proužkovaný vzor
Ukažte svůj vkus
Ve sféře Beauty nás může fialová až očarovat. Už samotný matný odstín rtěnky nebo nehtů ukazuje na mimořádný vkus své nositelky, přičemž jemně rozetřené fialové třpytky nebo metalické oční stíny přemění naše oči přímo v okna do vesmíru. V doplňcích, bižuterii nebo brýlích naznačuje fialová barva složitost přírodních drahokamů, textur a květinových motivů. Každý si tak může zvolit, co je mu z nové nabídky módních domů a rozličných tvůrců nejbližší.