Hypotéka bez doložení příjmu vaši situaci usnadní

Finance

Pátráte po takové půjčce, u které byste nemuseli dokládat své příjmy? Pokud máte potíže s bonitou, není se čemu divit. Ač to na první pohled může vypadat snadné, tak získat půjčku není jen tak. Tím spíše, pokud máte zájem o vysoký úvěr, třeba na bydlení. V takovém případě musíte finanční společnosti poskytnout nemalé záruky, aby vám vůbec vyšla vstříc a vaší žádosti o půjčku vyhověla.

vějíř bankovek s mincemi.jpg

Jaké podmínky musíte splnit při žádosti o půjčku?

V první řadě musíte mít čistý registr. Pokud jde například o banky, tak tam i se sebemenším záznamem v registru narazíte. Nicméně narazit můžete i jinde, tím spíše, když je váš záznam poměrně významný.
Za druhé je potřeba, abyste se na svém úvěru mohli finančně podílet. Sto procentní hypotéky už jsou dávno pryč, takže nyní vám v bance půjčí maximálně osmdesát, ale možná i o něco méně procent. Takže byste měli počítat s tím, že byste měli mít v případě stavby naspořeno alespoň několik stovek tisíc.
A samozřejmě je zde i již zmíněná bonita. Té se žádný žadatel o peníze nevyhne. V praxi to znamená, že musíte mít příjmy v takové výši, abyste z nich byli schopni splácet splátky půjčky i s úroky. Ovšem nejde pouze o výši vašich příjmů, ale také o vaše výdaje. Od vašich příjmů je samozřejmě nejprve potřeba odečíst i pravidelné výdaje, například na domácnost, a poté se posoudí, zda je to, co vám zůstane, dostačující.

ruka předává bankovky.jpg

V každém případě je třeba vzít v potaz i to, zda máte nějaké stávající finanční závazky, které splácíte, zda vám nehrozí předlužení, a zda pro vás další půjčka navíc nebude příliš.
Jak je tedy vidět, tak sjednat si půjčku není úplně snadné.
I tak ovšem existují možnosti, jak celou situaci udělat jednodušší. Třeba tím, že si sjednáte hypotéku bez doložení příjmu http://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/, která má vstřícné podmínky pro posuzování bonity, což znamená, že se tak můžete vyhnout zbytečným komplikacím při posuzování vašich příjmů a výdajů.