Nosíte už také „oversized“ oblečení?

Hned na úvod si vyjasněme, jak to s těmi „nadměrnými velikostmi“ je. Pokud si myslíte, že odteď máte nakupovat oblečení o 2 až 3 čísla větší, než je Vaše běžná velikost, tak jste na omylu. Nadále zůstaňte u své velikosti, avšak zaměřte se na oblečení, které je ve stylu oversized již ušité. Výběr oversized kousků je vskutku bohatý, můžete si vybrat svůj kousek mezi kabáty, svetry, košilemi, šaty či šálami. Váš typ postavy Vám už napoví, které oblečení v oversized provedení, by pro vás bylo vhodné. Volné oblečení sluší sice v podstatě každé postavě, ale pozor si dejte třeba na délku svetru či kabátu. Nadměrná délka malé postavě příliš ku prospěchu neposlouží.
držení kelímku
Jak oversized oblečení nosit a kombinovat?
Základní stylistické pravidlo říká, že bychom měli kombinovat volné kalhoty s upnutými vršky a naopak úzké (skinny) kalhoty či úzké sukně s volnými vršky. Takže jasnou trefou do černého budou skinny džíny v kombinaci se světlou halenkou a oversized kabátem či oversized šálou. Dále bychom měli respektovat výšku postavy, takže ženy s drobnější postavou by se měly zaměřit spíše na lehčí kousky v podobě oversized svetříku či halenky a dlouhé oversized kabáty či sukně přenechat ženám s vyšší postavou.
Zajímavě budou působit barevně výrazné oversized halenky, svetry, trička v kombinaci s jednoduše střiženými kalhotami či sukněmi v střídmých barvách jako je bílá, černá, tmavě modrá či šedá. V oversized stylu si můžete dokonce pořídit i klasické malé černé. Získáte tak zajímavý a zároveň pohodlný kousek do svého šatníku.
růžové tenisky
Velké huňaté svetry a kardigany v zimních měsících oceníte. Krásně ladí se současným „hygge“ trendem. Jen tak se zachumlat do příjemně hřejivého materiálu, popíjet svařené víno a užívat si klid a pohodu s přáteli či rodinou. Nebojte se ale v nich vyrazit i do práce. Pokud je zkombinujete s cigaretovým střihem kalhot, úzkou halenkou a zajímavým náhrdelníkem, budete nepřehlédnutelná.