Nezvládáte současnou finanční situaci?

Finance

Počítali jste každou korunu, a nyní už počítáte pouze propad na vašem bankovním účtu? Špatná ekonomická situace zasáhla mnoho rodin, i jednotlivců, kteří se snaží z toho všeho nezbláznit, ačkoliv je to někdy skutečně náročné. Existují nějaká řešení, nebo způsoby, jak to všechno zvládnout?

muž s grafem

Navýšení úroku zrovna nepomáhá

Pro lidi, kteří tak tak zvládali vyžít z mála, a ještě musejí splácet hypotéku, je navýšení úroku spolu s ostatním zdražováním kudlou do zad. Přestat splácet však nelze, jinak by člověk snadno přišel o střechu nad hlavou. Zkoušeli jste v bance zažádat o prodloužení splatnosti, nebo refinancování, a odmítli vás? Využijte možnost nebankovní hypotéky, tedy úvěru, se kterým můžete refinancovat, a zajistit si tak lepší podmínky, které budete zvládat. Spousta lidí už na toto řešení přešla, a zachránili se tak před chudobou. Dobu splátek lze nastavit až na 30 let, a pokud jste do teď vzorně spláceli, bude úrok možná i nižší, než ten, který právě máte.

Omezte jízdy autem

Ceny pohonných hmot jsou skutečně nehorázné, ale nějak se musíte dostat do práce, že? Nejprve se zkuste poptat, zda někdo z vašeho okolí nejezdí tím samým směrem, a nabídněte mu spolujízdu. Můžete se střídat, třeba po týdnu s řízením, nebo bude řídit pouze jeden, a ten druhý přispívat. Je to skvělý způsob, jak ušetřit na pohonných hmotách, ale také udělat trošku pro životní prostředí.

utažená peněženka

Drahé energie

Energie jsou nyní skutečně drahé, ale přecházet k pochybným společnostem, bylo rizikové vždy. Nehledejte společnost, která vám nyní nabídne nižší cenu, ale hledejte způsob, jak omezit využívání energií. Může to být využití solárních energií, omezení svícení, a mnoho dalších.

Změna zaměstnání

Pokud šetříte kde se dá, ale stejně nevycházíte, možná nebude problém ve výdajích, ale v příjmech. Nejprve zkuste zaměstnavatele požádat o přidání. V dnešní době je díra na trhu práce veliká, a lidí je málo. Pokud vám nepřidá, vysvětlete mu, že z příjmu který od něj dostáváte zkrátka nevyžijete, a budete muset odejít. Není čas si vybírat práci, aby vám vyhovovala, ale potřebujete takovou, která vám pomůže finančně vyjít.