Naložte kola a vydejte se na dovolenou na Slovensko

Nákupy

Tipů, kam se vypravit na dovolenou, existují tisíce, mezi nimi objevíte zahraniční i tuzemské pobyty, hvězdicové zájezdy anebo „adventuru“ např. v duchu adrenalinových sportů. Patříte-li mezi milovníky přírody, horských panoramat, dalekých výhledů a poklidné atmosféry, vydejte se spolu s námi do Vysokých Tater.

Do Tater se můžete vypravit vlastním vozem, je to snad ten nejvhodnější způsob, jak se tam dopravit, protože ve vlaku či v autobusu nemáte patřičné soukromí a hlavně si nemůžete zastavit, kdy a kde chcete, a podniknout cestou nějaké „mezipřistání“. Samozřejmě připadá v úvahu i letecká přeprava, jenže tehdy zas není tak snadné dopravit do hor své vlastní bicykly.

Máte-li na svém voze tažné zařízení Amsa, vyplatí se pro přepravu kol využít speciální nosič. Jeho výhodou je velmi jednoduchá montáž samotného nosiče i jízdních kol a jejich bezpečná přeprava. Za jízdy na ně dobře vidíte, nemohou vám spadnout na střechu a mají minimální vliv na jízdní vlastnosti celé soupravy.

vozík na tažné zařízení

Cyklotrasy ve Vysokých Tatrách jsou velmi atraktivní

Cyklotras je tu celá řada, ty nejoblíbenější propojují Tatranskou Lomnici, Starý Smokovec, Starou Lesnou, Novou Lesnou, Nižné Ružbachy, Červený Kláštor, Bielu Vodu, Biely potok, Starou Ľubovňu a Poprad.

Vysoké Tatry

Ubytovat se tu můžete v kempech v dřevěných chatkách, v soukromých penzionech nebo hotelích, záleží na vašich preferencích a finančních možnostech. Ubytování bychom vám mohli doporučit někde na úpatí velehor, odkud je na ně za slunečného počasí krásný výhled, například v Batizovcích, ve Velkém Slavkově či v Nové Lesné, anebo přímo v Popradu. Tyto lokality jsou k ubytování výhodné i proto, že tu máte více soukromí. Krásný výhled na horské štíty však máte i z některých kempů, např. ve Staré Lesné či v Tatranské Lomnici. A pokud vám vyhovuje pobyt v kempu obytném karavanu, můžete si jej pronajmout a dovolenou trávit tímto způsobem. Máte přece tažné zařízení, a to vám umožňuje buď jízdu s bicykly, anebo s karavanem.