Funkční a stylový obývák

Nákupy

Ze všech místností v domě obvykle trávíme čas nejaktivněji v obývacím pokoji. Jak jej tedy zařídit, aby splňoval všechny naše potřeby, byl stylový, útulný a zároveň praktický?

Pohodlné posezení

Možností je spousta.

Křesla – chceme-li vytvořit několik sedacích míst důkladně oddělených, budou nejlepší volbou křesla. Vytvoříme tím návštěvám možnost se uvolnit a dosáhnout v našem obývacím pokoji pocitu vlastního prostoru.

Gauč – gauč působí celistvěji a je vhodnější pro rodinné večery u televize. Ideální variantou je gauč s úložným prostorem, kam můžeme schovávat deky, stolní hry, nebo zkrátka něco, na co jinak nemáme prostor.

Rozkládací pohovka – je ze všech možností nejpraktičtější, protože nabízí pohodlné posezení pro celou rodinu, zároveň i místo na spaní pro návštěvy.

Kombinace – můžeme ale i kombinovat křesla a gauč, čímž získáme od každého něco.

obývák

Konferenční stolek

Konferenční stolek je obvykle středem obývacího pokoje, nejen pro své umístění, ale především pro využití. Odkládáme na něj vše – od ovladače, přes popcorn, nebo knihu, kterou právě čteme. Návštěvám na něj servírujeme nápoje a tak je jisté, že nebude přehlédnut. Proto je důležité volit stolek stylový, praktický a kvalitní. Na výběr je z mnoha luxusních konferenčních stolků https://www.furniture-nabytek.cz/konferencni-stolky/. Ať už jsou výsuvné, patrové, s úložným prostorem, šuplíkem, z masivu, skla, kovu nebo kombinované. Měl by ladit s ostatním vybavením obývacího pokoje, mít dostatečně velkou odkládací plochu, ale zároveň bychom o něj neměli zakopávat.

konferenční stolek

TV stolek

V případě že nemáme televizor závěsný, budeme potřebovat i televizní stolek. Vhodné je, aby ladil se stolkem konferenčním. Pokud má police, můžeme je ozdobit rodinnými fotografiemi, nebo nám blízkými předměty, abychom je měli stále na očích.

Knihovna

Nemusíme být velkými čtenáři, abychom si pořídili knihovničku, vitrínku, či pár závěsných polic. Mimo knih zde můžeme vystavit sbírku videoher, sběratelské předměty, časopisy, nebo rodinná alba.

Jaký volit nábytek?

Ať už zvolíme ten který styl, měl by nábytek v obývacím pokoji ladit, být kvalitní a nepůsobit lacině. Rovněž by měl mít dost prostoru na všechny naše věci. Jelikož nábytek není sezónní záležitostí, vyplatí se investovat do kvality a vybírat jen od zkušených výrobců a prodejců. Jedním z takových je například internetový obchod Furniture, kde zakoupíte kompletní vybavení vašeho domu v té nejlepší kvalitě.