Bezpečnější jízda

Nákupy

Chcete mít jistotu, že během jízdy dobře uvidíte na vozovku takřka za jakýchkoliv povětrnostních podmínek? Pak si pořiďte kvalitní zdroje světla.

Bezpečnější jízda

Jízda po českých silnicích není zas až takovým adrenalinovým zážitkem, jak se občas mezi lidmi žertem říká. Samozřejmě, komunikace v české republice nejsou ani zdaleka v dokonalém stavu, ale většina cest první třídy jakžtakž drží a dají se používat. Díky nim dochází k nehodám pouze v minimu případů. Mnohem více může za případné bouračky nepozornost jednotlivých účastníků silničního provozu. Obecně si řidiče často příliš nevšímají věcí, které se ději na cestě, což ale nemusí být vždy chyba daného řidiče, ale špatných světel.

Dokázat se dobře zorientovat ve tmě bez kvalitního světla je problémové i když jde člověk v noci třeba jen na záchod, natož pak na silnici. Je tedy lepší na to myslet preventivně, zbytečně neriskovat a pořídit si vhodná světla, nejlépe ve formě autožárovek osram.

Kvalitní autožárovky

Lepší než napodobeniny

Jedná se o velice kvalitní světla, která jsou v hojné míře využívána jak příležitostnými, tak i profesionálními řidiči. Dají se standardně namontovat jak do osobních vozidel, tak i do větších nákladních aut. Samozřejmě, do každého typu vozu jsou vhodné trochu jiné žárovky. Důležité ale je, abyste si pořídil právě značku Osram, a ne nějakou pochybnou napodobeninu. Ta sice může být mnohem levnější, ale cena není vždy to hlavní. Napodobenina totiž většinou není ani zdaleka tak kvalitní a může dělat během jízdy nemalé problémy.

Vysoká svítivost

Montování

Už byla řeč o montování. Pokud se vám nechce nebo s tím nemáte prakticky žádné zkušenosti, raději zajeďte do servisu, kde to za vás rádi udělají. Samozřejmě si připravte nějaké ty peníze, nejde o charitu. Montáž světel byste ale správně měli zvládnout sami, tedy pokud nemáte zrovna vůz, u kterého je nezbytné odmontovat kvůli výměně světel část karosérie. V případě, že se do toho přeci jen pustíte, měli byste pamatovat hlavně na rukavice, které jednak fungují jako ochrana proti zranění, jednak díky nim neumažete žárovku.