Vyplatí se kupovat pilový kotouč na kov?

Nákupy

Jedním z oblíbených koníčků mnohých lidí je trávit svůj volný čas v dílně. Zde upravují, zlepšují či opravují nejrůznější zařízení domácnosti s cílem ji vylepšit a usnadnit život jak sobě, tak své rodině. A ačkoliv je faktem, že se jedná o méně destruktivní koníček než jiné, a že dokonce může být, v závislosti na šikovnosti daného člověka, prospěšným, pravdou je, že i zde jsou potřeba nejrůznější nástroje, a to mnohdy ne levné, tedy pokud chceme ty kvalitní.

Jedním z těch méně běžných je i elektrická kotoučová pila. Ta má tu výhodu, že s ní můžeme řezat mnohem rychleji, snadněji a přesněji než s tou ruční. Navíc můžeme koupit i doplňkové sady kotoučů určených pro zvláště tvrdý materiál, jako je například pilový kotouč na kov https://www.i-nastroje.cz/Pilove-kotouce-c22_298_2.htm.

pila1

Ten, jak již název napovídá, si dovede poradit i s kovem. To se hodí, pokud potřebujeme například přeříznout trubky či rozřezat kovové pláty. A těch je v domácnosti poměrně dost.

Je ovšem nutné vzít také v úvahu fakt, že se nejedná o levnou záležitost. Proto se mnozí lidé ptají, zda se jim koupě těchto speciálních kotoučů vůbec vyplatí. A jako u mnoha jiných věcí, ani zde neexistuje univerzální odpověď. Je totiž potřeba zvážit několik věcí.

pila2

V první řadě si musíme říci, jak často vlastně budeme s onou pilou pracovat. Budeme ji používat denně, nebo skutečně jen výjimečně? A jak často budeme řezat kov? Je totiž nutné si uvědomit, že kotouče, ať už ty univerzální či specializované, se častým používáním opotřebovávají, v tomto případě nejčastěji obrušují, a ztrácí tak svou ostrost. Pokud tedy budeme řezat častěji, pak je jasné, že jejich spotřeba bude větší.

V neposlední řadě musíme uvážit i naše finanční možnosti. Jak již bylo řečeno, není to zrovna levné zařízení. Musíme si tedy spočítat, zda se nám skutečně vyplatí. Jen tak dokážeme udělat správné rozhodnutí, kterého nebudeme v budoucnu litovat.