Největší životní cennost

Lidské zdraví je veličinou, kterou lidé často přehlíží, když jsou mladí, nebo když tuto veličinu mají. Obvykle si ho ani neváží, dokud o něho nepřijdou, i po jeho návratu ho dál přehlíží. Přehlížení zdraví a jeho významu je velkou chybou. Ani miliony na bankovním účtu nám ho nevrátí, pokud nás srazí neopatrný řidič a my na místě zemřeme, nebo i přežijeme, ale zůstaneme odkázáni na pomoc ostatních a invalidní vozík. I když jsme přežili a potřebujeme pomoc rychlé záchranné služby, operace, lékařskou péči, rehabilitace, kompenzační pomůcky i jiné lékařské zásahy a zdravotnické potřeby, můžou nás naše miliony snadno opustit.
vysoký tlak
Jak to je možné? Jednoduše, podnikali jste a neodváděli zdravotní pojištění, nebo jste byli dlouhodobě nezaměstnaní, ale nezaregistrovali jste se na úřadu práce, to znamená, že jste se stali dlouhodobými neplatiči zdravotního pojištění a pojišťovna i lékaři k Vám přistupují jako k samoplátci lékařské péče. A co hůře, ještě máte zaděláno na velké problémy, protože dříve či později po Vás pojišťovna začne vymáhat nehrazené pojištění i se stále narůstajícími úroky a pokutami z prodlení. Takový život, si jistě nepřejete pro sebe, ani pro svou rodinu. Přijít o všechno se dá velice snadno. Co s Vámi bude potom, když nebudete mít zdraví, možná ani střechu nad hlavou a děti, které mají své potřeby?
Drobný tip pro Vás. Dejte si také dobrý pozor při změně zaměstnavatele, aby za Vás skutečně zdravotní pojištění odváděl a ne jen Vám ho na výplatní pásce strhával, ale neplatil ho.
zákrok lékařů
V okamžiku, kdy zdravotní pojištění neplatíte, Vám to možná přijde jako zbytečně vyhozené peníze, které radši použijete na něco jiného, na svou zábavu. Ale potom, když se něco stane, nebo vážně onemocníte, už je na lítost pozdě. Prevence je vždy lepší, než takovou důležitou věc zanedbat a litovat. Platit zdravotní pojištění se zkrátka vyplatí.