Stěhování je příležitost ke generálnímu úklidu

Podnikání

Zbavte se nepotřebných věcí včas

Stěhovací firmy nabízí jak vyklízení bytů či nebytových prostor, tak i pouhý odvoz nepotřebných předmětů z vámi obývaného prostoru. Můžete to provést různými způsoby, např. sami vytřídit, co nepotřebujete, a v rámci stěhování v průběhu jednoho dne pověřit stěhováky, aby to odvezli na sběrné stanoviště. Anebo před stěhováním nejprve nechat vyklidit byt, kam se stěhujete, případně několik dnů po vystěhování nechat vyklidit byt vystěhovávaný, v němž zůstanou věci určené na skládku.

nepořádek v bytě

Stěhování je také příležitost k odprodeji předmětů přes různé bazarové portály, nebo k darování lidem, kteří to ocení.

Zorganizujte malování a pokládku koberců či dlažby před stěhováním

Představte si jednu z typických situací, které nastanou těsně po nastěhování do bytu nebo rodinného domu. Všude je hromada krabic, nevíte doslova, kam dřív skočit, a deptá vás ten chaos a vědomí toho, že je před vámi tolik práce. A bude to mnohem horší, pokud víte, že spolu se stěhováním musíte řešit pokládku podlahových krytin a malování.

byt po nastěhování

Máte-li tu možnost, zorganizujte tyto práce ještě před stěhováním, nastěhovat se do čistého, voňavého a útulného prostředí má značný psychologický význam, a i když budete ze stěhování v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ unaveni, toto vám pozvedne náladu.

Využívejte dostupné vychytávky

Stěhovací firmy vám mohou poradit s některými záležitostmi, které vám usnadní práci a zbaví vás starostí. Je to například balicí materiál – bublinková fólie, do které zabalíte od knih přes textil, obuv, hračky až po porcelán. Můžete využít i uzavíratelné sáčky na zip pro uložení drobností, které by se vám v krabici mohly poztrácet nebo se z ní vysypat. Třeba se vám hodí i odvíjecí mechanismus na lepicí pásku, aby se vám nelepila na prsty nebo dokonce na zeď. A krabice byste mohli označit lihovými popisovacími fixy, které se nerozmáčí, jestliže začne venku pršet.