Igelitové obálky pro internetové obchody a přepravní společnosti

Nákupy

Je to poměrně jednoznačné. Proč nakupovat papírové obálky, které jsou stejně drahé, jako plastové. Přepravní služba často nakládá balíky a obálky do aut, nebo do boxů pod širým nebem, a to za každého počasí, i za hustého deště a sněžení. U papírového obalu zkrátka nemáte nikdy jistotu, že se nerozmáčí, a že dovnitř nepronikne voda.
poštovní obálka.png

Jaké jsou vlastnosti a výhody plastových obalových materiálů

· Především je pro odesílání balíků i dopisnic akceptuje Česká pošta a.s.

· Většina obálek je již od výrobce opatřena lepicí vrstvou. Samotné lepidlo je natolik pevné, že spoj je nerozebíratelný. Znamená to, že každé násilné vniknutí do igelitové obálky je na první pohled vidět, a je reklamovatelné. Stejně tak její poškození způsobené neopatrností při přepravě.

· Povrchová úprava materiálu je přizpůsobena popiskům lihovými fixy, nebo propiskou. Můžete tedy napsat adresáta a odesílatele přímo na obálku (nejlépe před jejím naplněním – tehdy se velmi špatně po povrchu balíku píše).

· Jsou určeny pro zásilky z měkkého materiálu a nerozbitného zboží. Přece jen jde o náhradu papírového obalu a do něho také nemůžete vložit ostré nůžky, kuchyňský nůž, nebo přímo sadu šroubováků. Většinou se tímto způsobem posílá textil, papírové zásilky, dokumenty, drobné zboží, dárkové předměty.
kuchyňské utěrky.jpg

· Vyrábí se z vícevrstvých fólií, které jsou pružné, a přesto poměrně pevné. Zásilka ve formě nože by je prořízla, ale pro manipulaci reklamních materiálů, tiskovin, oděvů a mnoha dalších kusů nerozbitného zboží jsou dostačující.

· Jsou dobře skladné, lehké, malé a tenké. Dobře se s nimi pracuje. Lze je také opatřit reklamním potiskem. Vyrábí se z netoxického polyetylenu s nízkou hustotou, který se označuje jako LDPE. Tyto fólie jsou tvarově stabilní v rozsahu teplot od -50 do + 40 stupňů Celsia. Jde také o plně recyklovatelný materiál, který patří do kontejnerů s tříděným odpadem.