Ceny nájmů jdou do pekel

Finance

Můžeme tento trend sledovat několik posledních let. Ceny nájmů zkrátka letí vzhůru a to nezadržitelně. Nikdo si ani neuvědomuje, jaký je to vlastně velký problém. Dokud bude střední třída platit, tak to bude dobré, jakmile to ale na ni bude moc, tak nastane splasknutí bubliny a to vždycky bolelo nejvíce. Samozřejmě samotné vlastníky, těm je to jedno. Ti vždycky dostanou maximum, ale zákazníci, nájemci, ti na tom nejvíce utřou, neboť budou vlastně za naprosto stejnou věc platit čím dál více, zvláště pak, pokud mají smlouvu uzavřenou na dobu určitou, a tedy vlastník má tak velmi silnou páku na neustálé zvyšování nájmu.
prodej domku.jpg

Člověk nechce platit donekonečna, někdy to prostě musí skončit a všichni tak nějak čekáme, kdy to skončí, aby se ceny opět vrátily na únosnou úroveň. Generace, které již mají uzavřeno smluv plno nyní jsou v pořádku, protože se je zvyšování dotkne málokdy, ale mladé páry nebo snad i ti, kteří se chtějí přestěhovat, ti všichni by se měli připravit na pořádnou pálku, které je teda udeří do rodinného rozpočtu jen co je pravda. A to určitě nebude v rozmezí dvou milionu, vždyť jen pěkné byty v malých městech stoupají jako na běžícím pásu.
dva klíče od domu.jpg


Dobrý čas pro nebankovní společnosti a banky


Tihle všichni jenom čekají na ty, kteří své nájmy a koupě domů nebudou moci utáhnout, protože takoví lidé si budou častěji a častěji půjčovat vyšší hypotéky a úvěry s horšími podmínkami, protože je zkrátka bude tlačit čas a peníze. Nebudeme lhát, shánět byt dneska není žádná sranda. Někdy je to o štěstí, někdy je to o umu. Jakmile ale nemáte peníze, tak si tak maximálně můžete zazpívat pod mostem serenádu.


Vyjednat ty nejlepší podmínky je klíč


Nesmíte zapomínat, že i přes takto vážnou situaci nesmíte zapomenout tlačit na společnosti, aby vám daly ten nejlepší úrok, co jde. A také podmínky poskytnutí úvěru či půjčky, ty jsou přeci jen také důležité. Je rozdíl, jestli půjčku musíte řádně splácet každý měsíc anebo máte možnost předčasně splatit všechno.