Efektivní řešení elektrických rozvodů

Nákupy


Doma je dnes nutností mít rozvedenou elektrickou síť s možností ji kdykoliv požívat. S časovým spínačem můžeme snadno automatizovat různé procesy.

Efektivní řešení elektrických rozvodů

Práce pro elektrikáře

Střídavý proud je v dnes v civilizaci všude kolem nás, což umožňuje pohodlné požívání všemožné elektrické zařízení a stoje, kdy stačí pouhé napojení na tuto síť. V naší nemovitosti proto potřebujeme dobré rozvedení, elektřiny, protože jistě byste nechtěli tahat prodlužovací kabel třeba bychom museli táhnout z obýváku do kuchyně. U střídavého proudu je však nebezpečí zranění a škod, takže zapojení a podobné práce musí provádět elektrikář.

elektrické pojistky

Krmě rozvedenou kabelů na všechny potřebná místa je totiž zapotřebí rozdělit z hlavního elektroměru proud do určitého počtu okruhů jištěných pojistnou, aby nám vše fungovalo a nevypadávaly pojistky. Nejčastěji se kabely vedou ve zdi, protože jsou hezky, schované a nejsou vidět. Norem je opravdu hodně, a proto je elektrikář vzhledem k bezpečnosti a přední práce nezbytností. Nezapomeňte na dostatečné osvětlení a zásuvek udělejte raději více, protože se můžou hodit.

Řízení spotřebičů

Jakmile budeme mít elektroinstalaci hotovou, tak už můžeme doma pohodlně požívat elektrické spotřebiče. Elektrotechnika se dost posunula, takže můžeme mít chytrou domácnost, kde se dá řada věcí ovládat snadno přes Váš mobilní telefon. Je to rozhodně pohledné, akorát takové spotřebiče něco stojí. My můžeme jít o něco snazší cestou a tou je spínač pro elektroinstalaci . To je takový mezikus mezi zásuvkou a spotřebičem.

mezikus do zásuvky

Prvním typem je časový spínač, který má dohromady osm programů. Takže můžeme si přes něj napojit třeba čerpadlo, které se stará o zavlačovací systém a nastavíme na spínač, aby se každý den zapnul v šest hodin na 20 minut. To můžeme provést i s osvětlením, akorát po dobu nočních hodin, kdy my se nemusíme o nic starat, protože se zařízení samo zapne a vypne v přesně danou dobu. Dále tu máme teplotní spínače, které nám můžou zapínat topení, když třeba teplota klesne pod námi nastavenou. Přesnost je na půl stupně celsia.