Podlahové topení má zelenou

Podnikání


Když se poprvé objevila na trhu systémová deska podlahového topení pro suchý systém, každému kutilovi a schopnému řemeslníkovi který se o ní dozvěděl, bylo jasné, že přichází doba revolučních změn v oblasti vytápění. Jakmile totiž můžete začít stavět podlahové topení bez nutnosti zalévání potrubí do betonu, a vystačíte si s pokládkou sami, není důvod nechat instalovat ve svém domě složité a pracné ústřední topení s radiátory.

práce na počítači na podlaze

Montáž a instalace radiátorů je nesmírně pracná, musíte je ukotvit na speciální držáky na zeď a propojit je měděným potrubím, což je obvykle odborná činnost pro instalatéra topenáře. U podlahového topení suchým systémem se jen položí systémové desky, do jejich zářezů se vsunou topné trubky, a ty se mohou prakticky ihned zapojit do rozdělovače a ten pak k topnému zdroji. Tím může být cokoli – plynový kotel, elektrokotel nebo třeba krb s výměníkem. Pokládka systémových desek je velmi snadná, dokáže to takřka každý i bez zkušeností a odborných znalostí, a zapojení rozdělovače už je jen třešničkou na dortu, kterou instalatér zvládne během krátké doby.

pohoda na podlaze

Velkou výhodou je možnost zapojit podlahové topení do krbového výměníku, tím pádem můžete za vytápění ušetřit i velké peníze a dopřát si zároveň velmi komfortní pocit tepla i na bosá chodidla. A chodit doma i v zimě naboso vám doporučí nejeden léčitel i lékař, protože se tím výrazně stimulují reflexní plošky na chodidlech, které jsou propojené energetickými meridiány s našimi vnitřními orgány.

Teplo od podlahy je příjemné pro každého, kdo si rád pokládá na podlahu, například na koberec, svůj notebook, kdo využívá podlahu ke cvičení, k posilování a k relaxaci, a kdo si na podlaze třeba hraje s dětmi, skládá puzzle nebo hraje deskové hry. Topením v podlaze se vaše podlahová krytina promění v další místo, kam budete rádi usedat, ulehat, a kde se budete rádi bosky procházet den co den.